607-067-024

Regaty windsurfingowe 20-21.07.2013

SONY DSC

W dniach 20-21 lipca Szkoła windsurfingowa w Dziwnówku zorganizowała regaty w ramach, których  ścigała się młodzież z  obozu ar-sport . Na starcie stanęło ok. 30 zawodników w różnych kategoriach.

Niektórzy uczestnicy po raz pierwszy brali udział w  regat. Zarówno zawodnicy z grupy początkującej jak i zaawansowanej wykazali się niesamowitymi umiejętnościami żeglarskimi oraz doskonała kondycja sportową.

W czasie regat pogoda dopisywała zawodnikom i  pozwoliła organizatorom na rozegranie wszystkich  wyścigów. Warunki były wyśmienite. Uczestnikom w żagle wiał wiatr z siła ok. 3 Beaufortów a temperatura powietrza nie schodziła poniżej 27°C. Mieliśmy wiec idealne warunki do rozegrania zawodów i nikt nie mógł narzekać na brak wiatru.

W grupie, którą prowadziła Andzia szans rywalom zarówno w pierwszym jak i drugim dniu rywalizacji nie dał Dominik, który zdominował prawie wszystkie wyścigi. Dominik był  liderem tabeli  od pierwszego biegu . Nikt nie był wstanie mu zagrozić. Dominik Czyżyk wywalczył zwycięstwo z wynikiem 18 punktów. Zacięta walka o II miejsce toczyła się między Basią Kubera, a Mikołajem Kapturowskim, co zakończyło się zwycięstwem tego pierwszego zawodnika.

 W grupie Bachusa szanse na zwycięstwo były bardziej wyrównane. Po pierwszym dniu jednym punktem przewagi nad Agnieszką wygrywał Michał, co jednak się zmieniło po II dniu zawodów. I tak na koniec  z wynikiem 31 punktów na pierwszym stopniu podium uplasowała się Agnieszka Badocha ,  II miejsce natomiast pozostało Michałowi Figura, a III Marysi Troczka.

,,Jestem zadowolony ze startów moich podopiecznych. Widzę, że moi kursanci zrobili ogromne  postępy. Zrealizowałem swoje założenia i muszę powiedzieć, że minione regaty były dla nas niezwykle istotnym punktem w zakończeniu całego kursu windsurfingowego,,  Skomentował Bachus, trener jednej z grup.

Wśród chłopców z grupy zaawansowanej zwyciężył Piotrek potwierdzając swoja klasę. Zacięta walka o srebro miedzy Bartkiem Henkiel, a Mikołajem Zwierzyńskim  nie wyłoniła jednak zwycięscy tak wiec na II miejscu podium stanęli oboje.

,,Po siedmiu latach,, podsumował swoje osiągnięcie Bartek.

Grupa Andzia

1-Dominik Czyżyk 18pkt

2-Barbara Kubera 50pkt

3-Mikołaj Kapturowski 53pkt

Grupa Bachus

1-Agnieszka Badocha 31pkt

2-Michał Figura 39pkt

3-Marysia Troczka 47pkt

Grupa Kielon

1-Piotr Kwasek 37pkt

2-Mikołaj Zwierzyński, Bartek henkiel  50pkt

4-Marcin Łyżwiński 62pkt

 

Wszystkim uczestnikom ogromnie gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.

Gosia.